Kompetentsikeskus

KMKSi kontor, arhiiv, raamatukogu ja saaduste ekspositsioon asuvad Manijas Saaresüdame kihnu maalamba kompetetntsikeskuses. Koos saaduste eksponeerimisega annab  Saaresüdame Lambapood võimaluse saadust soetada ning õppida selle käitlemist ja kasutamist. Siin toimuvad koolitused (seminariruumis) ja õpitoad ning alati on avatud võimalus huvilisel lihtsalt läbi astuda ja nautida kõike kihnu maalammast ning pärandkultuuri puudutavat. 

Kihnu maalammas on elus osa UNESCO vaimse kultuuripärandi nimekirja arvatud Kihnu pärandkultuurist ja kultuuriruumist, kuhu kuuluvad Kihnu ja Manija. Asukoht Eesti väiksema püsiasustusega saarel Manijal (Manilaid) annab võimaluse näidata meie iidset lambatõugu oma ajaloolises kodus. Aastatuhandete pikkune kohastumus maastiku, kliima ja taimekooslustega pärineb just looduslikult karjamaalt (rannaniit, loopealne, aruniit, puisniit, puiskarjamaa). See võimaldab uurida, tundmaõppida ja uutele pidajatele edasi õpetada traditsioonilist looduserütmis lambapidamisviisi, karjatamist, söötmist, saaduste varumist. Kesksaares Ranna talu maadel peetakse Tõhela Loomaarsti säilituskarja, kus on esindatud erinevate uteliinide perekonnad ja kõik värvustüübid. Samast karjast pärinevad õpitubades, koolitustel ja Saaresüdame Lambapoes pakutavad saadused.

KMKSi tõukomisjon korraldab koolitusi eelkõige säilituskarjade omanikele, kuid teretulnud on teised huvilisedki. Ürituste infot esitame sihtgrupile meilitsi ja sotsiaalmeedias  Kihnu Maalambakasvatajate Selts ning Kihnu Maalambakasvatajate Seltsi (KMKS) ametlik grupp.

KMKSi koostööpartneriks Manija Saaresüdame keskuses on OÜ EnebroLisaõimalused veeta aega pärandmaastiku ja –kultuuri keskkonnas:

Edaspidi lisandub veelgi erinevaid koolitusi /õpitubasid.